1. سالانه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ کارگر ساختمانی در ایران می‌میرند
اگر هر روز سری به صفحات حوادث خبرگزاری‌ها بزنید خبرهایی از آسیب دیدن کارگران در محل کار به ویژه کارگران ساختمانی می‌بینید؛ یکی از روی داربست به زمین افتاده و قطع نخاع شده، دیگری موقع پرتاب آجر سرش شکسته و آن یکی زیر آوار ساختمان نیمه کاره مانده و مرده؛ به خاطر همین آمارهاست که ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را دارد.
2. نتایج دومین دوره جشنواره نشان تعالی HSE
نتایج دومین دوره جشنواره نشان تعالی HSE با توجه به ارزیابی های انجام شده (در سطح ستاره)
در تمامی گروه ها (از 7 ستاره) _سال 1397 به شرح زیر میباشد.
3. گزارش تصویری: اهدا تندیس و تقدیرنامه ها در دومین جشنواره نشان تعالی HSE
4. گزارش تصویری: اختتامیه دومین جشنواره نشان تعالی HSE
5. گزارش تصویری: کارگاه های تخصصی دومین جشنواره نشان تعالی HSE
6. ایمنی، سلامت و محیط زیست در طراحی، ساخت و بهره‌برداری رعایت شود
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز در دومین همایش نشان تعالی HSE (محیط زیست، سلامت و ایمنی) که در محل سالن همایش‌های برج میلاد تهران در حال برگزار شدن است، ضمن تبریک روز مهندس به جامعه مهندسان گفت: خوش‌بین و مومن هستم که جامعه مهندسی در هیچ شرایطی اجازه نخواهد داد که رکود حاکم شود و همواره خلاق و موثر و با پشتکار قله‌های سازندگی را فتح می‌کند و ترقی کشور را در دستور کار قرار می‌دهد.
7. گزارش تصویری: دومین جشنواره نشان تعالی HSE
8. برگزاری دومین جشنواره نشان تعالی سلامت،ایمنی و محیط زیست (HSE)
دومین جشنواره نشان تعالی سلامت،ایمنی و محیط زیست (HSE) در تاریخ 5 اسفند ماه 97 (همزمان با بزرگداشت روز مهندسی) برگزار خواهد شد.
9. اهداف برگزاری دومین جشنواره نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست HSE
دومین جشنواره نشان تعالی سلامت،ایمنی و محیط زیست (HSE) در تاریخ 5 اسفند ماه 97 (همزمان با بزرگداشت روز مهندسی) برگزار خواهد شد.
10. مرکز همایش های برج میلاد تهران محل برگزاری دومین جشنواره نشان تعالی سلامت،ایمنی و محیط زیست (HSE) خواهد بود
مرکز همایش های برج میلاد تهران محل برگزاری دومین جشنواره نشان تعالی سلامت،ایمنی و محیط زیست (HSE) در تاریخ 5 اسفند ماه 97 (همزمان با بزرگداشت روز مهندسی) خواهد بود.
11. کلانتری: عملکردمان در حوزه محیط زیست قابل دفاع نیست/ دومین کشور هدرده جهان هستیم
رئیس سازمان محیط زیست گفت: تقریباً در همه بخش‌ها توسعه متناسبی نسبت به عمر انقلاب پیدا کرده‌ایم اما تنها حوزه‌ای که نه تنها وضعیت بهبود پیدا نکرده بلکه قربانی توسعه هم شده محیط زیست کشور است.
12. هشدار محققان نسبت به تبدیل‌ شدن دریای خزر به "دریای‌مرده"!
13. ادامه روند روبه رشد جان باختن کارگران براثر حوادث کاری
14. ۵ عضو حقیقی شورای مرکزی «سلام» منصوب شدند
وزیر نفت در احکام جداگانه پنج عضو حقیقی شورای مرکزی سلامت، ایمنی، محیط زیست (سلام) را منصوب کرد.
15. ایمن سازی با روش قهرآمیز امکان پذیر نیست!
سخنگو شورای شهر تهران معتقد است، اگر شهرداری بخواهد در حوزه ایمن‌سازی ساختمان‌های بلندمرتبه ناایمن با برخوردهای قهرآمیز به سمت مقاوم‌سازی برود از لحاظ قانونی شدنی است اما به لحاظ اجتماعی تبعات خیلی سنگین دارد.
16. ۲۴۳ ساختمان پرخطر مثل پلاسکو!
با گذشت دو سال از حادثه پلاسکو، آمارها نشان می دهد هنوز اقدام موثری برای ایمن کردن ساختمان های بزرگ و پر جمعیت تهران صورت نگرفته است.
17. حضور معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در دومین جشنواره نشان تعالی HSE
دومین جشنواره نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست(HSE) پنجم تا هفتم اسفندماه سال جاری در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.
18. انتقاد استاندارتهران از استاندارد نبودن تجهیزات گرمایشی و سرمایشی ۱۰۰۰مدرسه پایتخت
استاندار تهران گفت: بیش از ۱۰۰۰ مدرسه در شهرستان‌های استان تهران داریم که هنوز وسایل گرمایشی و سرمایشی آن‌ها استاندارد نیست.
19. جزئیات برگزاری 6 کارگاه‌ تخصصی دومین جشنواره نشان تعالی HSE
دبیرخانه علمی و اجرایی نشان تعالی HSE ضمن تشریح جزئیات 6 کارگاه تخصصی اولین جشنواره نشان تعالی HSE، که زمستان سال جاری در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزارخواهد شد، از اعطای امتیاز پروانه اشتغال به کار مهندسی در صورت شرکت در 6 کارگاه فوق نیز خبر داد.
20. پایان ماراتن آزمون ارزیابان مدل نشان تعالی HSE در محورهای ۴ گانه
آزمون آنلاین ارزیابان مدل نشان تعالی HSE محورهای چهارگانه سلامت، ایمنی، محیط زیست و مدیریت در تاریخ 20 مهر 1397 برگزار گردید.
21. اجباری شدن دوره های آموزشی مربوط به HSE
اجباری شدن دوره های آموزشی مربوط به HSE از تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ برای صدور، تمدید پروانه و ارتقاء پایه مهندسان و کاردان های فنی سراسر کشور در صلاحیت اجرا
22. انتقاد دبیر اجرایی نشان تعالی HSE از وجود منافع متعارض و عدم رعایت اخلاق مهندسی در بدنه HSE کشور
23. مانی‌فر مطرح کرد: به کار گیری HSE ریسک صنعت بیمه را پایین می آورد
حامد مانی فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با اشاره به ضرورت به کارگیری HSE در صنعت ساختمان برای افزایش سطح ایمنی ساخت و ساز در کشور گفت: به کار گیری HSE ریسک صنعت بیمه را پایین می آورد.
24. جلسه آشنایی با تغییرات ویرایش جدید محور ایمنی در مدل نشان تعالی HSE
روز پنجشنبه مورخ 1397/4/7 جلسه آشنایی با تغییرات ویرایش جدید محور ایمنی در مدل نشان تعالی HSE در محل دبیرخانه علمی و اجرایی نشان تعالی HSE برگزار شد.
25. قسمت بیست و هشتم برنامه‌ی رادیویی همیشه خبر میکند با حال و هوای جام جهانی فوتبال منتشر شد
26. قسمت بیست و هفتم برنامه‌ی رادیویی همیشه خبر میکند منتشر شد
27. مانی فرخبرداد: تحول در آموزش مهندسی با تدوین شیوه‌نامه آموزشی جدید
28. مانی فر مطرح کرد:تاکید بر توجه بیشتر به HSE در صنعت ساختمان
حامد مانی فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با اشاره به برگزاری دومین جشنواره نشان تعالی HSE همزمان با روز مهندس گفت: تمام بخش‌های تخصصی وزارت راه و شهرسازی با موضوع HSE ارتباط مستقیم دارند.
29. مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان تاکید بر توجه بیش تر به HSE در صنعت ساختمان/ توسعه نباید به محیط زیست آسیب بزند
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با اشاره به برگزاری دومین جشنواره نشان تعالی HSE همزمان با روز مهندس بیان کرد: تمام بخش‌ های تخصصی وزارت راه و شهرسازی با موضوع HSE ارتباط مستقیم دارند.
30. قسمت بیست و سوم برنامه رادیویی همیشه خبر می‌کند منتشر شد
31. قسمت بیست و دوم برنامه‌ی رادیویی "همیشه خبر میکند" منتشر شد
32. دعوت به عضویت سایر صنایع مرتبط با وسائط نقلیه در کمیته فنی(عکس)
33. برگزاری اولین نشست کمیته فنی گروه نقلیه در محل گروه خودروسازی سایپا + گزارش تصویری
34. فراخوان عضویت در کمیته علمی نشان تعالی سلامت،ایمنی و محیط زیست HSE
35. حکم انتصاب مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی نشان تعالی HSE
با حکم دبیر اجرایی نشان تعالی HSE ، سینا هوشمندی نژاد به سمت مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دبیرخانه علمی و اجرایی نشان تعالی HSE منصوب شد .
36. برگزاری مراسم بزرگداشت روز مهندسی در سالن همایش ایرانیان ۵ اسفند
مراسم بزرگداشت روز مهندسی در سالن همایش ایرانیان با حضور مقامات و مسئولین در حوزه مهندسی برگزار گردید.
37. معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران: رویکرد اقتصاد سبز، باعث ساماندهی چالش های زیست محیطی خواهد شد
38. گزارش تصویری از برگزاری اولین جشنواره نشان تعالی HSE
گزارش تصویری از برگزاری اولین جشنواره نشان تعالی HSE
39. گزارش تصویری: حضور وزیر راه و شهرسازی در جشنواره نشان تعالی HSE
گزارش تصویری: حضور وزیر راه و شهرسازی در جشنواره نشان تعالی HSE
40. مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خبر داد: تقدیر از راه و شهرسازی استان قم در اولین جشنواره نشان تعالی HSE
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان قم در اولین جشنواره نشان تعالی HSE مفتخر به دریافت لوح تقدیر برگزیده کشوری شد.
41. مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی مطرح نمود: تا ایمنی تامین نشود چرخه اقتصادی ایجاد نخواهد شد.
42. آخوندی در افتتاحیه جشنواره نشان تعالی HSE مطرح کرد: مهمترین ماموریت اخلاق عمومی مهار قدرت است/ تاکید بر تفکیک اخلاق خصوصی و اخلاقی عمومی در حوزه مهندسی/ مهندسان در توسعه اخلاق عمومی پیش قدم باشند
وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر تفکیک اخلاق عمومی و اخلاق خصوصی در حوزه مهندسی گفت: شرط لازم برای ایجاد سرمایه اجتماعی عدالت است و مسئولیت اجتماعی ایجاب می‌کند هرکس به اندازه سهم خود پاسخگو باشد.
43. قربانخانی در افتتاحیه جشنواره نشان تعالی HSE مطرح کرد؛ باید ساختمان‌سازی را به مهندسان واجد صلاحیت سپرد/ افزایش عدم اعتماد مردم به ساختمان‌‌سازی‌های اخیر/ بسیاری از مشکلات حوزه ساخت و ساز به مهندسان مربوط است
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به این مطلب که باید به نیرو‌ها و منابع انسانی عضو سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان توجه بیشتری شود و آن‌ها در امر ساخت و ساز دخیل گردند، گفت: حوادث اخیر تهران همچون وقوع زلزله نشان داد که مردم اعتماد و اطمینان لازم را به ساختمان‌هایی که هم اکنون در آن زندگی می‌کنند، ندارند که باید در این حوزه افراد واجد صلاحیت را دخالت داد و کار ساختمان سازی را به مهندسان واجد صلاحیت سپرد.
44. با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد؛ ۵ شرکت برگزیده نخستین نشان تعالی HSE شدند/ تقدیر از مدیران کل راه و شهرسازی ۸ استان
با حضور وزیر راه و شهرسازی در اولین جشنواره نشان تعالی HSE پنج شرکت دریافت‌کننده نشان تعالی HSE که حائز دریافت یک ستاره این نشان از هفت ستاره شده اند، و همچنین مدیران کل راه و شهرسازی هشت استان، معرفی و تقدیر شدند.
45. در اولین جشنواره نشان تعالی HSE صورت گرفت: دریافت تندیس اولین جشنواره تعالی HSE توسط راه و شهرسازی کردستان
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان در اولین جشنواره نشان تعالی HSE دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، تندیس جشنواره را به پاس اجرای دقیق مقررات ملی ساختمان دریافت کرد.
46. در اولین جشنواره نشان تعالی HSE صورت گرفت: دریافت تندیس اولین جشنواره تعالی HSE توسط راه و شهرسازی استان همدان
مدیرکل راه و شهرسازی همدان در اولین جشنواره نشان تعالی HSE دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان تندیس جشنواره را به پاس اجرای دقیق مقررات ملی ساختمان دریافت کرد.
47. در اولین جشنواره نشان تعالی HSE صورت گرفت: دریافت تندیس اولین جشنواره تعالی HSE توسط راه و شهرسازی خراسان جنوبی
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در اولین جشنواره نشان تعالی HSE دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان تندیس جشنواره را به پاس اجرای دقیق مقررات ملی ساختمان دریافت کرد.
48. در نخستین جشنواره نشان تعالی HSE صورت گرفت: کسب عنوان برتر راه و شهرسازی استان قزوین در رعایت مقررات ملی ساختمان
طی مراسمی همزمان با روز مهندس و در نخستین جشنواره نشان تعالی HSE که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین به عنوان استان برتر در جهت رعایت مقررات ملی ساختمان تقدیر شد.
49. تشریح وضعیت ۵۰ شرکت ساختمانی در چهار محور
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با تشریح وضعیت ۵۰ شرکت ساختمانی در چهار محور نشان تعالی HSE گفت: ۵ شرکت در اولین جشنواره نشان تعالی HSE، نشان تعالی دریافت کردند.
50. مانی فر مطرح کرد؛ طرح نشان تعالی HSE یک برنامه فرآیند محور و مشارکتی است
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان گفت: طرح نشان تعالی HSE یک برنامه فرآیند محور و مشارکتی است که نتایج کارشناسی ارزیابان و اعضای کمیته فنی به اصلاح سازمان‌ها و استفاده از فرصت‌ها در آن‌ها کمک می‌کند.
51. در راستای ایمن سازی و رفع خطر املاک ناایمن صورت گرفت: پاساژ ناایمن رشتی‌ها در بازار تهران پلمپ شد/ آغاز فاز دوم برخورد قاطع با پاساژهای ناایمن
شهردار منطقه ۱۲ گفت: بامداد امروز به دستور مقام قضایی، با حضور عوامل شهرداری و در معیت نیروی انتظامی، پاساژ رشتی ها در بازار بزرگ تهران پلمب شد.
52. گزارش تصویری: نشست خبری اولین جشنواره نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE)
53. مانی‌فر اعلام کرد: پیوند حوزه اجرایی و علمی، از مهمترین ویژگی‌های جشنواره HSE است
مدیرکل دفتر مقررات ملی ساختمان پیوند حوزه اجرایی و علمی را از مهمترین ویژگی‌های جشنواره HSE دانست و گفت: قطعا پیوند دستگاه اجرایی کشور (وزارت راه و شهرسازی) و حوزه علمی و تولید دانش (دانشگاه تهران) از مهمترین و قوی‌ترین ویژگی‌های جشنواره فوق در کشور به شمار می‌رود که باید مورد توجه قرار گیرد.
54. به همت معاونت مسکن و ساختمان همزمان با بزرگداشت روز مهندس در تهران برگزار می‌شود؛ اولین جشنواره نشان تعالیHSE
اولین جشنواره نشان تعالی HSE از ۵ تا ۷ اسفندماه در ۹ محور با تاکید بر ترویج مقررات ملی ساختمان در تهران برگزار می‌شود.
55. در دومین جلسه کمیته فنی نشان تعالی HSE مطرح شد: کاهش حوادث ناشی از کار با ورود به حوزه HSE/ اقدام مهم دفتر مقررات ملی ساختمان در ترویج ایمنی کار
دومین جلسه کمیته فنی نشان تعالی HSE به ریاست حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و با حضور اعضای این کمیته درسالن اجتماعات معاونت مسکن وساختمان وزارت راه وشهرسازی برگزارشد.
56. در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار می‌شود؛ جزئیات ۴ پنل تخصصی نخستین جشنواره نشان تعالی HSE
پنل‌های تخصصی نخستین جشنواره نشان تعالی HSE به همت دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، ۶ اسفندماه در ۴ محورِ HSE در پروژه‌های عمرانی و شهری، ایمنی و آتش نشانی در ساختمان‌ها، نقش دستگاه‌های وظیفه مدار و NGO های تخصصی در HSE و تکنولوژی‌ها، تجهیزات و استارتاپ‌های HSE در سالن‌های حامی و پاکدامن مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار می‌شود.
57. دومین جلسه کمیته فنی نشان تعالی HSE برگزار شد.
دومین جلسه کمیته فنی نشان تعالی HSE با حضور اعضای کمیته فنی در سالن اجتماعات معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
58. مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی مطرح نمود: ضرورت توجه به مسئله ایمنی در زمان ساخت و بهره‌برداری ساختمان‌
59. نقش کم‌رنگ شرکت‌های بیمه در صنعت ساختمان / تأکید بر ایجاد ساختمان‌های ایمن و آشتی دوباره صنعت با مبحثHSE
صما- اولین نشست شورای سیاست‌گذاری نشان‌تعالی HSE با شرکت‌های بیمه در ساختمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد. در این جلسه حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی‌ ساختمان و جمعی از مدیران، معاونان و کارشناسان شرکت‌های بیمه فعال در کشور حضور داشتند.
60. مشکلات حقوقی مبحث 22 مقررات ملی ساختمان رفع شد/ ایمنی‌سازی ساختمان هزینه‌بر است
رئیس کمیته مبحث 22 مقررات ملی ساختمان با اشاره به اینکه مشکلات حقوقی مربوط به رعایت مبحث 22مقررات ملی ساختمان رفع شده است درعین حال گفت: اجرای مبحث 22مقررات ملی ساختمان امری الزام‌آور است وسبب ممانعت از بروز حوادث تلخی نظیر پلاسکو می شود.
61. حادثه نفت‌کش سانچی
حادثه جانسوز کشتی سانچی را به قلب های محزون ایرانیان و خانواده های عزادار به ویژه مادران، همسران و خواهران دریانوردان عزیزمان تسلیت می گویم...
62. ضرورت توجه به مفاهیم ایمنی در ساخت‌وساز/ تبدیل ایمنی و کیفیت ساختمان به مطالبه عمومی
مانی‌فر با بیان اینکه علی رغم تمامی تمهیدات پیش بینی شده در چارچوب قانون نظام مهندسی، بحث ایمنی در حال حاضر در کشور شرایط خوبی ندارد گفت: موضوع ایمنی در ماهیت همه مباحث ۲۲ گانه مقررات ملی ساختمان وجود دارد اما در نهایت کم توجهی به رعایت دقیق آنها در اجرا ایمنی، ساختمان‌ها را با مشکل مواجه ساخته است.
63. بررسی نقش نشان‌تعالی HSE در ارتقای ایمنی
دیدگاه مدیران کل راه و شهرسازی درباره ایمنی در ساختمان
64. حامد مانی‌فر، مدیر کل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از جشنواره نشان تعالی HSE می‌گوید
روز دوشنبه 18 دی ماه 1396 جناب آقای حامد مانی‌فر در گفتگویی که با شبکه خبر صدا و سیما داشتند درباره نشان تعالی HSE به ارائه توضیحات تفصیلی پرداختند.
65. گزارش تصویری از برگزاری کارگاه های اموزشی در محل همایش نشان تعالی HSE
66. گزارش تصویری از نمایشگاه محصولات ایمنی و نمایشگاه عکس در محل همایش نشان تعالی HSE و بازدید مدیران از نمایشگاه
67. گزارش تصویری از همایش آشنایی با نشان تعالی HSE در خراسان شمالی
68. دبیر اجرایی نشان تعالی HSE کشور : اولین دفتر استانی نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست HSE خراسان شمالی در بجنورد ایجاد میشود.
69. گزارش تصویری: برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری طرح نشان تعالی HSE
70. همایش نشان تعالی HSE در خراسان شمالی
مدیر فنی و اجرایی راه و شهرسازی خراسان شمالی خبرداد:
همایش آشنایی با نشان تعالی HSE و فواید کاربردی آن توسط اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی برگزار خواهد شد.
71. دبیر اجرایی: جشنواره نشان تعالی HSE را پر قدرت برگزار میکنیم/ ارزیابان با سطح گرید A و B در ارزیابی ها استفاده شده اند
کاظم نعیمی مطلق دبیر جشنواره نشان تعالی HSE بر اجرای پرقدرت جشواره نشان تعالی HSE تأکید داشته و بیان نمود در راستای برگزاری با کیفیت این طرح از ارزیابان با گرید A و B استفاده شده است.
72. سمینار نشان تعالی HSE در اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی (تبریز)
با حضور پیمانکاران،انبوه سازان ،اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شد.
73. توضیحات مدیرکل دفتر مقررات ملی ساختمان درباره فعالیت های ترویجی و تشویقی مباحث ایمنی
74. آثار اقدامات ترویجی در حوزه بهداشت، ایمنی و کار/ لطمه‌های چرخه ساخت‌وساز از نبود مجری ذی‌صلاح
حوزه ایمنی کار ازجمله مواردی است که نهادینه کردن آن مستلزم افزایش سطح آگاهی عمومی است. بر اساس آمارها سالیانه 1500 کارگر ساختمانی در کارگاه‌های ساختمانی جان خود را از دست می‌دهند.
75. راهی به جز اجرای مبحث 22 برای افزایش عمر ساختمان‌ها نداریم/ راه فرار از مسئولیت برای پیمانکاران تجربی باز است
به طوری که فرسودگی بخش تاسیسات، مهمترین عامل فرسودگی یک ساختمان است و با توجه به اینکه بخش عمده ای از مبحث 22 مقررات ملی ساختمان، به تاسیسات مکانیکی اختصاص دارد، بنابراین برای افزایش عمر ساختمان‌ها، راهی به جز اجرای مبحث 22 نداریم.
76. حامد مظاهریان از لزوم حساس کردن افکار عمومی نسبت به ایمنی، بهداشت و محیط زیست می گوید
حامد مظاهریان با توجه به جشنواره نشان تعالی HSE از لزوم حساس کردن افکار عمومی نسبت به ایمنی، بهداشت و محیط زیست می گوید، تدبیر و امید در راه و شهرسازی
77. سه عامل موثر در افزایش مرگ‌و میر‌های ناشی از گازگرفتگی/ انتقاد از نظارت نامناسب نظام مهندسی بر ایمنی ساختمان
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضعف نظارت شهرداری ها، نظام مهندسی و فرهنگ سازی را سه عامل موثر در مرگ خاموش ۷۶۵۷ نفر از هموطنان در طی ۱۰ سال گذشته دانست.
78. جزئیات برگزاری ۴ کارگاه‌ تخصصی اولین جشنواره نشان تعالی HSE
دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان ضمن تشریح جزئیات ۴ کارگاه تخصصی اولین جشنواره نشان تعالی HSE، که زمستان سال جاری در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزارخواهد شد، از اعطای امتیاز پروانه اشتغال به کار مهندسی در صورت شرکت در ۴ کارگاه فوق نیز خبر داد.
79. بازدید مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی از دبیرخانه نشان تعالی HSE کشور
به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه نشان تعالی HSE مهندس حامد مانی‌فر مدیر کل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان به همراه کارشناس دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان سرکار خانم مهندس شاکری صبح امروز 96/10/6 از دبیرخانه نشان تعالی بازدید نمودند.
80. ضرب العجل شهرداری به مالکان ساختمان‌های پرخطر/ مقاوم‌سازی ساختمان‌ها بودجه می‌خواهد
اخیرا مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تاکید کرده است که حداقل ۲۴۳ ساختمان بسیار پر خطر در تهران وجود دارد، که وضعیت خطرپذیری آن در حد پلاسکو است.
81. اطلاعیه مهم درباره تفاوت نشان تعالی HSE با سایر طرح‌های مشابه
نظر به اهمیت شفاف سازی و پاسخ به سوالات عدیده مطرح شده در مورد مدل ارزیابی نشان تعالی HSE (مدل تدوین شده توسط دانشگاه تهران) و جشنواره اخیر مطرح شده با عنوان ارزیابی تعالی عملکرد HSE که در یک مجتمع آموزشی جنوب کشور راه اندازی شده است، خلاصه‌ای از مطالب پیرو تفاوت این دو طرح در ادامه آورده شده است.
82. اطلاعیه مهم و فوری درباره تغییر تاریخ برگزاری جشنواره
تاریخ برگزاری جشنواره و رویدادهای جانبی مشتمل بر کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه مربوطه از تاریخ ۱۰ الی ۱۲ دی ماه به تاریخ مناسب دیگری تغییر می‌یابد.
83. آرش میلانی؛رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران: آلودگی هوا، معضلی فراسازمانی
آلودگی هوا نفس تهران را به شماره انداخته و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که تا پایان هفته آسمان تهران و حتی برخی کلان‌شهرها خاکستری خواهد بود. تجربه فعلی کمیته محیطزیست در شورای پنجم شهر نشان داده در مسألهای مانند آلودگی هوا که برای حل آن بیش از 15 نهاد دولتی و عمومی دارای تکالیف قانونی معین هستند، نمیتوان تنها از شورای شهر و شهرداری تهران انتظار مسئولیت حل مسأله داشت؛ بدون آنکه همپوشانی و تضاد وظایف نهادهای مختلف را تحلیل کرد.
84. سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات دولتی و عمومی وزارت راه و شهرسازی ، میزبان دبیر اجرایی جشنواره نشان تعالی HSE
در روز 27 آذر ماه 1396 سازمان مجری ساختمان ها و تآسیسات دولتی و عمومی وزارت راه و شهرسازی ، میزبان دبیر اجرایی جشنواره نشان تعالی HSE خواهد بود.
85. «علاء‌الدین» به دلیل نقص ایمنی در آستانه تعطیلی
معاون ایمنی و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تصریح کرد: در بازدیدی که از این پاساژ صورت گرفته است، در هر طبقه بیش از 50 واحد تجاری با جلو آوردن پیشخوان ها مسیر فرار مراجعه کنندگان را اشغال کرده اند که مقرر شد اخطاری در این مورد صادر شود.
86. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در گفت‌وگو با «صما»: ساختمان‌های ناایمن در بدو تولد به تلی از خاک تبدیل می‌شوند/ مطالعه کافی از حوادث طبیعی در کشور نداریم
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بابیان اینکه ایمنی ساختمان‌ها باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود گفت: در حال حاضر بالاترین آسیب‌های شهری و حوادث در کلان‌شهرها در درجه اول در حوزه ساخت‌وساز رخ می‌دهد حوادث ترافیکی و برق‌گرفتگی در درجات بعدی حوادث کلان‌شهرها محسوب می‌شود.
87. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور: تهران زلزله بیاید باید دنیا را به کمک بطلبیم
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور می‌گوید: اگر در تهران حادثه‌ بزرگی درحد یک بحران ملی اتفاق بیفتد، باید امکانات جهان را برای آن به کار بگیریم و حتما باید جامعه بین‌المللی و کشورهای دیگر برای کمک به ما وارد عمل شوند، چون تهران نسبت به خودش امکانات محدودی دارد.
88. رئیس سازمان نظام‌مهندسی‌ساختمان خراسان‌رضوی؛ جامعه مهندسی خطرپذیری ساختمان‌ها را جدی بگیرد/ افزایش ایمنی ساختمان‌ها با استفاده از مصالح مرغوب
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: جامعه مهندسی باید بعد خطرپذیری با اولویت ایمنی و حفظ جان انسان‌ها را در ساخت و ساز ها جدی بگیرد.
89. ایمنی کارگاه‌های ساختمانی کشور ارزیابی می‌شود
در راستای دستیابی به اهداف و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی، ایمنی کارگاه‌های ساختمانی کشور مطابق با مدل نشان تعالی HSE ارزیابی می‌شود.
90. برگزاری اولین دوره ارزیابی از پیمانکاران راه و شهرسازی استان قم جهت اعطای نشان تعالی HSE
رئیس اداره نظام‌مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: اولین دوره ارزیابی از پیمانکاران فعال در حوزه مسکن و ساختمان توسط ارزیابان اداره کل راه و شهرسازی استان قم انجام شد.
91. گفتگوی معاون تحقیقات و فناوری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با دبیر جشنواره نشان تعالی HSE
92. تأکید مهندس طاهری اصل بر همراهی و مشارکت سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان در طرح نشان تعالی HSE
93. نقش آیین‌نامه کنترل ساختمان در مقاوم‌سازی ساختمان‌ها/ ایمنی ساخت‌وساز در کشاکش دولت و مجلس
با وقوع هر زلزله مرگباری در هر مقطعی، عموما پر تکرارترین جمله‌ای که شنیده می‌شود، توصیه به درس گرفتن از زلزله برای ایمن‌سازی واحدهای مسکونی است.
94. فرهنگ‌سازی لازمه ارتقا‌ی ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی/ تربیت هزاران بازرس برای اجرای H.S.E در ساخت‌وساز
مدیرکل راه وشهرسازی استان ایلام با بیان اینکه فرهنگ سازی درباره بهداشت ایمنی کار نقش بسیار موثری درارتقای بهداشت کار خواهد داشت گفت: نادیده گرفتن مباحث ایمنی بوجود آمدن خسارات دوسویه ای برای کارفرمایان وکارگران می شود و براین اساس لازم است که دستگا ههای مربوطه اهتمام ویژه ای برای افزایش فرهنگ ایمنی وبهداشت کار داشته باشند.
95. در جشنواره HSE به دنبال همگرایی و مشارکت بیمه‌ها هستیم/ تا اجرای درست و دقیق HSE در صنعت ساختمان فاصله داریم
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با یادآوری این موضوع که تا اجرای درست و دقیق HSE در صنعت ساختمان فاصله داریم تاکید کرد: اما چنانچه نگرش و آگاهی‌ ما نسبت به موضوع بیشتر شود و کارشناسان با مهارتی در این زمینه پرورش دهیم، به اهداف موردنظر در این زمینه نزدیک خواهیم شد.
96. برگزاری جلسه توجیهی ایمنی کارگروه HSE در جنوب استان کرمان
جلسه توجیهی نشان تعالی HSE با حضور کلیه پیمانکاران و مشاوران طرف قرارداد در محل سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان برگزار شد.
97. ایمنی در ساخت‌و سازها از مسیر فرهنگ‌سازی عبور می‌کند/ نقش شرکت‌های بیمه‌ در پیشگیری از حوادث ساختمانی
مدیر کل راه وشهرسازی استان گیلان با بیان اینکه تحقق اهداف مدنظر درحوزه ایمنی ساختمان ها مشروط به انجام فرهنگ سازی های لازم است درعین حال تاکید کرد: برگزاری جشنواره نشان تعالی HSE ،فرصت مغتنمی است تا به متولیان حوزه ساختمان تلنگرزده شود تا آنها نسبت به تکالیف قانونی خود در حوزه ایمنی ساخت وسازها و نیز پروژه های عمرانی آگاه شوند و در فاز بعدی در جهت اجرایی کردن مسئولیت‌های قانونی خود دقت عمل بیشتری کنند.
98. ضعف مقررات‌ملی در تامین ایمنی کارگاه‌های ساختمانی/ نقش موثرجشنواره نشان تعالی HSE در ارتقای ایمنی
رییس هیأت مدیره انجمن های صنفی کارگری مسئولین حفاظت فنی ، ایمنی و بهداشت کار کشور با بیان اینکه برای تحقق بهداشت ایمنی در کارگاه های ساختمانی باید وزارت راه زیرساخت‌های لازم را فراهم کند درعین حال برنقش موثر جشنواره نشان تعالی HSE درارتقای ایمنی تاکید کرد.
99. عضو شورای شهر تهران مطرح کرد: شناسایی 7300 ساختمان ناایمن سطح شهر تهران/1500 ساختمان ناایمن متعلق به شهرداری
رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورا اظهار داشت: متاسفانه اطلاعات دقیق و به روزی از وضعیت ایمنی ساختمانهای تهران وجود ندارد، باید یک سامانه پایش ایمنی برای ساختمان های عمومی شهر تهران ایجاد شود.
100. برگزاری نشست یک روزه نشان تعالی HSE در گیلان
نشست یک روزه نشان تعالی HSE با حضور پیمانکاران عضو انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان و انجمن صنفی پیمانکاران ساختمانی و تأسیساتی استان و ارزیابان این طرح در سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی گیلان برگزار شد.
101. اندوه آبان، تسلیت ایران من...
دردناک‌تر از این وجود ندارد... زلزله بدترینِ بدترین‌هاست... همه‌چیز از کنترل خارج می‌شود و ساده‌ترین نیازهای آدمی، می‌شود بزرگ‌ترین دغدغه.
102. تشکیل کمیته فنی نشان تعالی HSE در ساختمان معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی
انتخاب و اعطای احکام اعضای اصلی کمیته فنی نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) / برگزاری آزمون‌های مجازی و آنلاین برای یک هزار نفر ارزیاب ساختمانی
103. نشست یکروزه نشان تعالی HSE در اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از برگزاری نشست یکروزه نشان تعالی HSE در اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی خبر داد.
104. انتخاب و اعطای احکام اعضای اصلی کمیته بهداشت، ایمنی و محیط زیست(HSE)/ برگزاری آزمون‌های مجازی و آنلاین برای یکهزار نفر ارزیاب ساختمانی
اعضای اصلی کمیته اصلی بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست (HSE) انتخاب شدند و احکام آنها در نشستی که به همین منظور به آنها اعطا شد. کمیته فوق به منظور فرهنگ‌سازی برای کاهش سوانح ساختمانی تشکیل شده است.
105. تشکیل کمیته ایمنی، بهداشت و سلامت (HSE) در تمامی استان‌های کشور
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در سومین نشست مدیران مسکن و ساختمان منطقه یک کشور، ضمن اعلام تشکیل کمیته ایمنی، بهداشت و سلامت HSE در ادارات کل سراسر کشور از برگزاری همایش نشان تعالی HSE در آذرماه سال جاری خبر داد.
106. برگزاری کارگاه آموزشی ارزیابان HSE در وزارت راه و شهرسازی
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نشست ارزیابان معرفی شده در حوزه HSE (ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست) در صنعت ساخت و ساز که جزو مبحث ۱۲۲ مقررات ملی و کنترل ساختمان است با حضور ارزیابان معرفی‌شده از سوی مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور، حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و همچنین جمعی از ارایه‌کنندگان طرح آموزش HSE از دانشگاه تهران، امروز ۱۵۵ مردادماه در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
107. گزارش تصویری: برگزاری کارگاه آموزشی HSE در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی
108. برگزاری دومین گردهمایی ارزیابان برگزیده نشان تعالی HSE
جلسه توجیهی ارزیابان نشان تعالی HSE در سالن کنفرانس علامه امینی دانشگاه تهران با حضور 60 نفر از ارزیابان برگزیده آزمون اولیه در تاریخ 10 مرداد 1396 برگزار شد.
109. امضای تفاهم‌نامه همکاری در طرح نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست/ ارزیابی کارگاه‌های ساختمانی برای سنجش میزان رعایت ایمنی
بین وزارت راه و شهرسازی و دانشگاه تهران انجام شد: تفاهم‌نامه همکاری در طرح نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) بین معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران به امضا رسید.
110. ساختمان ها با پلاک‌های رنگی درجه‌بندی ایمنی‌ می شوند
بعد از آنکه حساسیت مردم نسبت به ساختمان های ناایمن بیشتر شد، روند شناسایی این ساختمان ها نیز اغاز گردید و در این راستا قرار است که ساختمان های ناایمن با نصب بنر به مردم معرفی شود.
111. تهیه لیست ساختمان های ناایمن تهران
لیستی از ساختمان های ناامن به منظور اقدام فوری تهیه شده که در این میان ساختمان علاء الدین و آلومینیم فوری ترین آنهاست.
112. درباره HSE NEWS
113. یادداشت وزیربهداشت درباره حادثه پلاسکو
وزیر بهداشت در صفحه شخصی خود در تلگرام با ابراز تاسف از حادثه پلاسکو، نوشت:‌ لازم می‌دانم تاکید کنم من نیز به سهم خود بررسی وضعیت تمام بیمارستان‌های دولتی را به لحاظ ایمن سازی واطفاء حریق با جدیت پیگیری می‌کنم.
114. مازیار حسینی، معاون شهردار تهران: ۳هزار ساختمان بزرگ دارای نقص در تهران داریم
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، گفت: سه هزار ساختمان اداری و تجاری آسیب پذیر در تهران وجود دارد که نواقصی دارند.
115. پادزهر تکرار پلاسکو
آمارهای اولیه درباره ابعاد «تهدید تهران با آتش‌سوزی‌های مشابه فاجعه تلخ پلاسکو»، از استعداد بروز حوادث به مراتب بزرگ‌تر در شهر به‌واسطه وجود دست کم ۳۰۰۰ سازه پرخطر – به لحاظ نوع فعالیت‌ در ساختمان و ناایمن بودن بنا - حکایت دارد.
116. ابتکار: مدیریت ایمنی ، بهداشت و محیط زیست در ساختمان پلاسکو رعایت نشده بود
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در برخی قراردادها موضوع سیستم مدیریت hse (ایمنی، بهداشت و محیط زیست) نادیده گرفته می شود که حادثه تلخ و پرهزینه آتش سوزی ساختمان پلاسکو از مصادیق خسارت بار کم توجهی به آن است.